preloader

АВТОРИЗАЦІЯ

УВІЙТИ ЧЕРЕЗ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ:

Голосування завершено

Елла Лібанова

Елла Марленівна — директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, доктор економічних наук, професор, академік НАН України, заслужений економіст України. Її називають головним демографом країни. З її ім’ям пов’язано становлення в Україні важливого наукового напрямку — дослідження людського розвитку, насамперед його соціально-демографічних аспектів. Вона — член Міжнародного союзу демографів, систематично бере участь в авторитетних семінарах, форумах, сесіях і конференціях таких інституцій, як ООН, Світовий банк, ЮНІСЕФ, Єврокомісія з проблем соціально-економічного розвитку тощо. Зокрема, вже другий рік поспіль Елла Марленівна запрошена до складу Консультативної групи з підготовки Доповіді про людський розвиток (Human Development Report Office, UNDP, New York). Усі члени цієї Консультативної групи є всесвітньовідомими вченими та видатними особистостями. Під керівництвом і за безпосередньої участі Елли Марленівни створено оригінальну методику вимірювання людського розвитку на рівні областей, що одержала статус офіційної та використовується Держкомстатом України для щорічних розрахунків. Академіка Еллу Лібанову нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2003), Подякою Кабінету Міністрів України (2004), Орденом княгині Ольги III ступеня (2009), Орденом княгині Ольги II ступеня (2013).

Ольга Новікова

Доктор економічних наук, професор, заступник директора з наукової роботи Інституту економіки промисловості НАН України, лауреат премії НАН України імені М. І. Туган-Барановського (2002), лауреат премії НАН України імені В. М. Птухи (2006) Ольга Новікова – одна з провідних вчених-економістів України та відомий фахівець з проблем соціоекономіки, соціальної безпеки, соціально-трудових відносин, сталого розвитку. Адже її увага як науковця насамперед спрямована на питання соціальної політики, соціального захисту населення, забезпечення якості життя українців, державне та регіональне соціально-економічне управління, економічну та соціальну безпеку. Вона присвятила своє життя дослідженню фундаментальних бюджетних, госпдоговірних тем та суспільно-значимій роботі. Народилась Ольга Новікова 20 серпня 1948 р. у Донецьку. У 1968 році вступила до Донецького національного університету на економічний факультет за спеціальністю «Економіка праці». Заочне навчання тільки пробудило у цілеспрямованій молодій жінці цікавість до наук, і згодом вона продовжила здобувати знання. Інститут економіки промисловості НАН України відкрив для неї свої двері та став для неї майже рідною домівкою. Саме там Ольга Федорівна пройшла великий шлях від лаборанта до професора. У 1983 р. вона захистила кандидатську, а у 1998 р. – докторську дисертацію. З того часу її науково-організаційна діяльність вже давно розповсюдилась за межі інституту та рідного міста Донецька. У 2014 році вона разом з Інститутом економіки промисловості НАН України вимушена була переїхати до Києва та продовжити там наукову діяльність у статусі внутрішньо переміщеної особи. Вся її сім'я – мати, донька зять та онука виїхали з нею до Києва. Прагнення не здавати наукових та життєвих позицій, незважаючи на вимушене переселення інституту та сім'ї, обумовило зростання науково-організаційних і побутових обов'язків та відповідальності. На роботі до обов'язків завідувачки відділу додались ще обов'язки заступника інституту, а бажання допомогти країні гідно розв'язувати нові проблеми вимушеного переселення стали додатковим навантаженням до бюджетної тематики. У 2015 році вона стала заступником голови громадської організації «Асоціації вчених – внутрішньо переміщених осіб». Під керівництвом Ольги Федорівни розроблено Концепцію державної програми з відновлення та розбудови миру на сході України, а також Стратегію інтеграції ВПО в тергромади. Найяскравішим та показовим результатом стала монографія «Внутрішньо переміщені особи – від подолання перешкод до стратегії успіху», яка визнана кращим науковим виданням з соціогуманітарних наук Президією НАН України. Надзвичайна захопленість своєю справою, висока працездатність, кропітка робота стали запорукою того, що Ольга Федорівна – затребуваний український вчений та суспільний діяч.

Ольга Балакірєва

Кандидат соціологічних наук, заввідділом моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки і прогнозування НАНУ, голова правління ГО «Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка», заслужений діяч науки і техніки України. Ольга Балакірєва є знаним фахівцем із методів соціологічних досліджень, соціології молоді та електоральної соціології. Автор понад 150 наукових праць. Основними напрямами її наукових досліджень є моніторингові соціологічні опитування, моніторинг та оцінка соціальної політики, соціально-економічні наслідки епідемії ВІЛ-інфікування, поведінкові дослідження серед груп ризику, трансформація ціннісних орієнтацій. Ольга Балакірєва була консультантом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства праці та соціальної політики України, низки представництв міжнародних організацій в Україні (Deutsche Gesellschaft für Technische Zusammenarbeit (GTZ), POLICY II Project, Health POLICY Initiative Futures Group, фонд народонаселення ООН, Всесвітня організація охорони здоров’я). Неодноразово представляла Україну в міжнародних дослідницьких проектах.

Ольга Богомолець

Народний депутат України, доктор медичних наук, лікар та науковець із 25-річним стажем клінічної, дослідницької та викладацької роботи у сфері дерматоонкології, телемедицини, лазерної медицини. Капітан запасу медичної служби. Автор 70 наукових праць і 14 патентів на винаходи у сфері лікування шкірних захворювань. Координатор Європейської асоціації лазерної дерматології у Східній Європі, член Американської академії дерматології, Європейської академії дерматовенерології. У 2009 році Ольга Богомолець організувала всеукраїнський благодійний Марафон здоров’я, під час якого було оглянуто 61553 дітей-сиріт по всій Україні. З 2009 року по сьогодні вона – організатор та координатор благодійного волонтерського проекту міжнародної програми Європейської Академії дерматології «Євромеланома – День меланоми» в Україні. Завдяки цьому проекту підготовлено сотні лікарів-дерматологів, оглянуто понад 300 тисяч пацієнтів, виявлено кілька тисяч випадків раку і передракового стану шкіри, що дозволило зберегти життя людей та знизити смертність від меланоми в Україні. Ольга Богомолець – відомий меценат культури та мистецтв. Вона – фундаторка історико-культурного комплексу Замок-музей Радомисль з єдиним у світі Музеєм української домашньої ікони і найбільшою у Європі колекцією українського сакрального мистецтва, а також засновниця щорічного Міжнародного музичного фестивалю «Музика Шопена під відкритим небом». Ольга Богомолець визнана на міжнародному рівні як музикант та автор-виконавець сучасних і старовинних романсів.

Наталія Кузнєцова

Доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, почесний доктор Національної академії наук України. Наталія Семенівна – відомий науковець завдяки дослідженням у цивільному, підприємницькому та міжнародному праві, автор більш ніж 200 наукових праць, розробник багатьох законопроектів у сфері регулювання економіки і функціонування судової системи України. Але найважливішим фактом своєї професійної біографії вона називає підготовку проекту Цивільного кодексу України. Наталія Кузнєцова – знаний спеціаліст світового рівня: входить до Міжнародної асоціації адвокатів (IBA). Значну увагу приділяє підготовці кваліфікованих кадрів: вона – заслужений професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка, член спеціалізованої вченої ради Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Її досягнення високо оцінені суспільством. Наталія Кузнєцова – лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, лауреат премії ім. Ярослава Мудрого, нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеню тощо.

Тетяна Єфименко

Професор, член-кореспондент НАН України, заслужений економіст України, доктор економічних наук, Президент Державної навчально-наукової установи «Академія фінансового управління». Тетяна Іванівна – авторитетна постать у фінансовому світі та знана в Україні особистість. Її насичений і цікавий життєвий шлях економіста, фінансиста, сертифікованого аудитора, керівника найвищого рангу по-справжньому вражають, а жіноча мудрість захоплює. «Мій секрет успіху як жінки – у вмінні завжди підтримувати моє вогнище, нести постійну відповідальність за те, скільки тепла воно приносить людям, зігріває чи обпалює їхні душі», – розповіла вона в інтерв’ю виданню «Незалежний АУДИТОР». У 2010 році Тетяна Єфименко, як заступник Міністра фінансів України, була куратором найвідповідальніших напрямів – податкової і митної політики та регіональних фінансів. Саме тоді було запропоновано нові концептуальні підходи у реформуванні цих сфер, був ухвалений нині чинний Податковий кодекс, оновлено Бюджетний кодекс, закладено основи для ухвалення Митного кодексу України. Згодом ці документи, де відображено сучасні підходи до бюджетної, фіскальної та митної політики, лягли в основу наступних етапів економічних перетворень у державі. За досягнення високих показників у професійній діяльності, багаторічну бездоганну службу Тетяні Єфименко присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України» (2000). За вагомий особистий внесок у розвиток податкової служби України, забезпечення виконання завдань щодо мобілізації коштів до бюджетів усіх рівнів, високий професіоналізм вона удостоєна ордена княгині Ольги ІІІ ступеня (2004). За новаторство у підходах до економічної науки нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Також Тетяна Ефименко стала лауреатом престижної у галузі економіки наукової премії імені М. І. Туган-Барановського (2017).

6

Елла Лібанова

6

Ольга Новікова

6

Ольга Балакірєва

6

Ольга Богомолець

6

Наталія Кузнєцова

6

Тетяна Єфименко

Експерти номінації "НАУКА"

image
Валерій Геєць

Директор Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України», академік НАН України, професор, доктор економічних наук.

image
Ігор Манцуров

Директор Інституту системних статистичних досліджень, член-кореспондент НАН України. Міжнародний експерт з проблем розвитку національних економік та інституційних перетворень Міжнародної організації з міграції (МОМ), Міжнародної організації праці (МОП) та Організації Об'єднаних Націй — UNDP-UNOPS.

image
Мирослава Солдак

Учений секретар Інституту економіки промисловості НАН України, кандидат економічних наук.

image
Ніна Хумарова

Учений секретар Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, доктор економічних наук, старший науковий співробітник.

image
Андрій Коваленко

Учений секретар Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України».

image
Анатолій Колот

Проректор Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктор економічних наук, професор, доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри управління персоналом та економіки праці КНЕУ імені Вадима Гетьмана.

image
Веста Малолітнева

Учений секретар Інституту економіко-правових досліджень НАН України, кандидат юридичних наук.